26.3.15

Spadaj kujonie!

Cześć ♥!
Bardzo przepraszam, że tak długo nie było postów, ale miałam nieszczęsny powód, a mianowicie szlaban na bloga :( W sumie nieobecność też z pewnej strony mi służyła. Przygotowywałam się do konkursów Olimpus z niemieckiego i angielskiego, dobrze mi poszło, więc jestem zadowolona :) A w ten weekend jadę na turniej siatkarski; tak się cieszę. Jesteśmy w II lidze, a to dopiero drugi turniej (oczywiście tego rodzaju) ;) 


Dzisiaj poruszę temat, o tym, co dzieje się w naszych szkołach, a konkretnie o dobrych uczniach i ich popularnym przezwisku - kujon. Pewnie nie raz spotkaliście się z tym słowem w użytku Waszych rówieśników; jest to już powszechnie znane przezwisko tych, którzy dobrze się uczą i nauka im nie sprawia problemów. A czy to jest OK? Jak dla mnie nie. Czy nauka to coś złego w postrzeganiu dzisiejszych nastolatków? Teraz podam Wam sytuację. Sama ją wymyśliłam, ale nie raz z takimi incydentami można się spotkać.
Pan oddał klasie 6a testy z matematyki. Zaznaczył przy tym, że bardzo marnie poszło. Nie było żadnej piątki, lecz była jedna szóstka. Dostała ją Kamila. Wszyscy wlepili w nią swoje oczy. Niektórzy jej pogratulowali, lecz było kilka par oczu pełnych zazdrości. Pan rzekł: Widzicie dzieci, dało się dostać nawet szóstkę, a piątki żadnej nie ma. Marysia krzyknęła: Bo to kujon! My nie spędzamy połowy doby nad książkami!  
Cała klasa objęła ponownie Kamilę spojrzeniem, ale tym razem pomnożyło się pełnych zazdrości spojrzeń. Uczniowie zaczęli się śmiać z dziewczynki. Pan jednak rzekł, że dziewczyna po prostu rozumie jego przedmiot i matmy nie da się uczyć. Klasa jednak pozostała przy swoim. Prawdę mówiąc, dziewczyna mniej czasu poświęca nauce niż inni uczniowie, gdyż uczy się systematycznie. Na przerwie koleżanki postanowiły zorganizować imprezę w piątek po lekcjach. Pytały się, kto chciałby wziąć w niej udział. Kamila zapytała się, czy też może przyjść, jednak otrzymała odpowiedź, która bardzo ją zraniła. Dziewczyny zaczęły się śmiać i jedna z nich krzyknęła: A co?! Nie wolisz się uczyć?! Idź lepiej poród zadania matematyczne, bo opuścisz się i nie dostaniesz szóstki następnym razem!
A druga: Spadaj kujonie! Kujonów nie zapraszamy! Będziesz gadać tylko o nauce i zepsujesz nam spotkanie, sztywniaro!
Bardzo ją to zasmuciło. Jak koleżanki, które zna już sześć lat, mogły ją tak zranić? Czemu one myślą, że jak dobrze się uczę, to już jestem sztywniarą, czy nie umiem się bawić? Czy to zazdrość? Takie pytania Kamila sobie zdawała, lecz nie mogła znaleźć na nie szukanej odpowiedzi. Po prostu tego nie rozumiała, co ona zawiniła?Na szczęście w mojej klasie tak nie ma. Czasem ktoś przezwie kogoś kujon, ale traktuje go normalnie. Moja klasa jest zgrana. Takie sytuacje niestety często mają miejsce w innych szkołach. Niektórzy nastolatkowie nie zdają sobie nawet sprawy, jaką przykrość robią tzw. przez nich ,,kujonom". Nawet nie zastanawiają się, czy jakby im ktoś tak robił, co by czuli.
Jak myślicie, co można zrobić, by było coraz mniej takich incydentów? Wyrażajcie swoje opinie. Czy Wy też jesteście takiego zdania? Jak Wam się podobał post? Chcecie takich więcej? Może zaproponujecie coś od siebie? Liczę na komentarze :)


Źródła fotografii: 
http://likely.pl/zdjecie/296216/placzaca-dziewczyna
https://www.google.pl/search?q=nauka+nie+jest+z%C5%82a&rlz=1C1ASUT_enPL540PL557&espv=2&biw=1821&bih=830&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=bi8UVeTGCpPqaP67gtgJ&ved=0CAYQ_AUoAQ&dpr=0.75#tbm=isch&q=nie+przezywaj+ludzi+kujonami&imgdii=_&imgrc=FqMP00i2EK9AaM%253A%3BoJgYf-YroQj-xM%3Bhttp%253A%252F%252Fimages.slideplayer.pl%252F1%252F404533%252Fslides%252Fslide_75.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fslideplayer.pl%252Fslide%252F404533%252F%3B960%3B720
Życiowe.net.

9 komentarzy:

 1. Bardzo dobry temat ;).Ogólnie fajny post.Powodzenia na siatkówce :D
  Pozdrawiam u mnie n/n
  mefistostable.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny post. Rób takich więcej.

  blog-my-diary.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że poruszyłas ten temat. Post świetny. :)

  Świetny blog, otrzymujesz 303 obserwatora ^_^
  http://fashion-is-on.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Boże, co ja wyskoczyłam z 303? Hahaha, przepraszam, 5 :DDDD

   Usuń
 4. Znam ten problem.Ja (np.) też bardzo dobrze się uczę. Ostatnio byłe kartkówka z chemii. Ja dostałam 5 , jeden kolega 2 , a reszta 1. Pewnie domyślasz się jak zostałam nazwana. Na szczęście u mnie w klasie jest podobnie jak u ciebie. Ja nie robiłam z tego problemu,a oni powiedzieli to żartobliwie. ;)
  greenhillstable.bloog.pl

  OdpowiedzUsuń

♡Dziękuję za każdy miły wpis i każdą obserwację.
♡To bardzo motywuje.
♡Zależy mi na prawdziwych czytelnikach, więc zaobserwuj, jeśli blog Ci się podoba i będziesz go odwiedzać, a nie, jeśli oczekujesz rewanżu.
♡Jeśli chcesz, żebym odwiedziła Twojego bloga, podlinkuj go.
♡Spam i obraźliwe komentarze nie będą tolerowane.

~ weryfikacja obrazkowa wyłączona!